Nábor

FallenAngels      Fallen Angels nabírají PVP zaměřené hráče! 

Přihlaste se zde na fóru nebo se ozvěte některému z officerů ve hře!

Autor Téma: Váš počítač pro hraní BDO  (Přečteno 11374 krát)

Offline Arty

• Guild Officers
  • Rank #B
    • Zobrazit profil
Re:Váš počítač pro hraní BDO
« Odpověď #15 kdy: únor 17, 2016, 08:56:19 dopoledne »

GPU:
ASUS STRIX GTX980-DC2OC-4G

Teď tě nemám rád ještě víc.... Tu 980 bych si měl tky časem pořídit... Věděl jsem, že nemám jít do 970, ale rovnou do 980 pčeeeeeeee.............
« Poslední změna: únor 17, 2016, 04:19:50 odpoledne by Annuvin »

Black Desert Online EU

« Odpověď #15 kdy: únor 17, 2016, 08:56:19 dopoledne »

Offline Cortigez

• Guild Members
  • Rank #B
  • "Oko za oko a svět bude slepý" Mahátma Gándhí
    • Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: únor 17, 2016, 10:51:20 dopoledne »

GPU:

Teď tě nemám rád ještě víc.... Tu 980 bych si měl tky časem pořídit... Věděl jsem, že nemám jít do 970, ale rovnou do 980 pčeeeeeeee.............

Arty ani bych neřekl že si udělal blbost - já se taky rozhodoval mezi GTX 970 a GTX 980 a celkem dlouho jsem je porovnával. GTX 980 je samozřejmě o něco výkonější ale ve výsledku to dělá kolem 10 - 20% (záleží jakou máš ) rozdíl FPS je něco kolem 10 - 15 (zhruba) Tady máš video kde to porovnávají:

https://www.youtube.com/watch?v=H9zy7EGWCNY

což sice někomu připadne hodně ale  pak se stačí kouknout na cenu která v tom nejvyšším modelu dělá třeba i 8 000kč nahoru a je celkem jasno.
10 - 20% Výkonu nahoru za takové peníze aspoň mi nestojí. GTX 970 má nejlepší poměr cena/výkon pokud chceš už lepší grafiku a pokud časem dojdeš k tomu že ti nebude stačit tak 980 už nebude tolik před ní. Pokud by si to bral tak že tu ne tu taky ne protože ta je lepší tak logicky dojdeš až k Titánovy za +- 43 000 kč (mimochodem ten by se mi taky líbil :D ) Pro někoho nějakých 5 000 - 8 000kč není třeba moc ale s GTX 970 vydržím jen třeba o 1 - 2 roky kratší dobu (možná ani to ne ) než člověk s GTX 980 a v té době už budou zase úplně jiné grafiky za dobrou cenu  ;)

Offline Arty

• Guild Officers
  • Rank #B
    • Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: únor 17, 2016, 11:03:42 dopoledne »
Jojo Corti, přesně stejně jsem přemýšlel i Já. Ale na Ultra mi to netahá full fps. Ale možná je to spíš CPUčkem, kde se mi stále nelíbí vodník, kterého jsem si vybral :(

Offline Cortigez

• Guild Members
  • Rank #B
    • Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: únor 17, 2016, 11:38:11 dopoledne »
Jojo Corti, přesně stejně jsem přemýšlel i Já. Ale na Ultra mi to netahá full fps. Ale možná je to spíš CPUčkem, kde se mi stále nelíbí vodník, kterého jsem si vybral :(

Jako té grafice bych celkem věřil takže možná to bude fakt tím procesorem a teplotou která ti ten výkon umí celkem dost snížit. Máš dobrý procesor ale tzvn. Devil’s Canyon který topí neuvěřitelně když přeženeš takty a nemáš dobré chlazení (dokonce i při základním nastavení taktu má dost vysoké teploty).Nevím na kolik to máš taktované ale Cooler Master Seidon je jeden z nejlevnějších vodníků kteří moc chlazení neobstarají to už by byli i lepší vzduchové jako např. Ninja 4, Dark rock 3 nebo Noctua U12S a výš. Dál pak záleží taky jak kvalitní teplovodivou pastu tam máš mezi procesorem a chladičem. Když zainvestuješ do lepší které nejsou moc drahé spadne ti teplota i o 5-10 C. Ty přibalené u procesoru nebo chladiče moc dobré nejsou. Zkoušel si meřit teplotu??? Já mám v klidovém režimu teplotu procesoru průměrně na 23-24 C a max co jsem tak viděl když jsem hrál náročné hry na 55 C ale většinou se drží u 50 C u tebe by ty teploty měly být o něco vyšší protože Intel core i7 4790k je známý svýma vysokýma teplotama ale něco kolem 75 -80 C už je fakt dost.

Offline Cortigez

• Guild Members
  • Rank #B
    • Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: únor 17, 2016, 11:50:24 dopoledne »
Tak jak jsem čekal best sestavu má Roug za ním Series  :) Najde se tady někdo kdo má ještě lepší sestavu než Roug??  :D
« Poslední změna: únor 17, 2016, 04:18:43 odpoledne by Annuvin »

Offline NoWay

• Rank #A
  • Nic tu není...
    • Zobrazit profil
    • BDO EU
« Odpověď #20 kdy: únor 17, 2016, 02:24:17 odpoledne »
970ku bych bral, dala by se někde sehnat do 7-8k?

Offline Annuvin

• Administrátor
  • Rank #A
    • Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: únor 17, 2016, 04:18:54 odpoledne »
Tak jak jsem čekal best sestavu má Roug za ním Series  :) Najde se tady někdo kdo má ještě lepší sestavu než Roug??  :D

980 je lepši jak 390x... I just won :P

osobně bych do kompu na hry, což tu většinou předpokládám že se jedná, narval spíš 970 než 390x

A pokud Series nema taktlej processor tak i muj stařeček ma větší výkon:) O pamětích nemluvě
« Poslední změna: únor 17, 2016, 04:34:20 odpoledne by Annuvin »
In-game:
Thosaka Ema - Valkyrie
Thosaka Leleila - Witch (Hlavní alt:D)
Thosaka Tsuika - Ranger (PVP char:D)

Offline Annuvin

• Administrátor
  • Rank #A
    • Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: únor 17, 2016, 04:19:58 odpoledne »

GPU:

ja to měním tak často, že až si ji pořídíš tak už ji tam mít nebudu:D
In-game:
Thosaka Ema - Valkyrie

Offline Annuvin

• Administrátor
  • Rank #A
    • Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: únor 17, 2016, 04:31:45 odpoledne »

GPU:

Arty ani bych neřekl že si udělal blbost - já se taky rozhodoval mezi GTX 970 a GTX 980 a celkem dlouho jsem je porovnával. GTX 980 je samozřejmě o něco výkonější ale ve výsledku to dělá kolem 10 - 20% (záleží jakou máš ) rozdíl FPS je něco kolem 10 - 15 (zhruba) Tady máš video kde to porovnávají:

https://www.youtube.com/watch?v=H9zy7EGWCNY

což sice někomu připadne hodně ale  pak se stačí kouknout na cenu která v tom nejvyšším modelu dělá třeba i 8 000kč nahoru a je celkem jasno.
10 - 20% Výkonu nahoru za takové peníze aspoň mi nestojí. GTX 970 má nejlepší poměr cena/výkon pokud chceš už lepší grafiku a pokud časem dojdeš k tomu že ti nebude stačit tak 980 už nebude tolik před ní. Pokud by si to bral tak že tu ne tu taky ne protože ta je lepší tak logicky dojdeš až k Titánovy za +- 43 000 kč (mimochodem ten by se mi taky líbil :D ) Pro někoho nějakých 5 000 - 8 000kč není třeba moc ale s GTX 970 vydržím jen třeba o 1 - 2 roky kratší dobu (možná ani to ne ) než člověk s GTX 980 a v té době už budou zase úplně jiné grafiky za dobrou cenu  ;)

než titána radši 980Ti za poloviční cenu
In-game:
Thosaka Ema - Valkyrie

Offline NoWay

• Rank #A
  • Nic tu není...
    • Zobrazit profil
    • BDO EU
« Odpověď #24 kdy: únor 17, 2016, 04:54:49 odpoledne »
Mě nezbývá než závidět :D

Offline Series

• Guild Officers
  • Rank #D
    • Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: únor 17, 2016, 05:22:45 odpoledne »
To vis musel sem setrit a jit do amd,prej az splatime auta a hyposku tak si muzu poridit i neco drazsiho :-)ale do te doby (cca rok) mi musi stacit to co mam.

Offline Annuvin

• Administrátor
  • Rank #A
    • Zobrazit profil
« Odpověď #26 kdy: únor 17, 2016, 05:53:08 odpoledne »
na hry to je v pohodě komp, tam rozjedeš všechno na high a výš tak co řešit:D
In-game:
Thosaka Ema - Valkyrie

Offline NoWay

• Rank #A
  • Nic tu není...
    • Zobrazit profil
    • BDO EU
« Odpověď #27 kdy: únor 17, 2016, 05:55:20 odpoledne »
Jo, už jenom 970 na FullHD stačí obstojně, takže není na co si stěžovat. :D

Offline Cortigez

• Guild Members
  • Rank #B
    • Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: únor 17, 2016, 07:55:40 odpoledne »
Přesně tak já si na 970 nestěžuju a úplně mi vyhovuje :-) Popravdě ani nemám v plánu během 5 let jakkoliv upgradovat sestavu. Hold pak něco už nepůjde na ULTRA ale budu muset snižovat nastavení to jsou ale malé věci  ;)

Offline Cortigez

• Guild Members
  • Rank #B
    • Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: únor 17, 2016, 08:35:41 odpoledne »
970ku bych bral, dala by se někde sehnat do 7-8k?

Tě asi zklamu ale za tu cenu určitě ne. Aspoň teda ne novou. Leda nějaký bazar nebo použité zboží atd ale tam ti zase nikdo nezaručí že je v pořádku a vydrží. GTX 970 si celkem tu cenu drží a ani se nedivím mimo to bych u 970 nešel do jiné než do:

http://www.czc.cz/msi-gtx-970-gaming-4g/160231/produkt

Jsou tam i nějaké o trošku lepší anebo skoro stejné ale v pár obsáhlých testech vyšla tahle jako vždycky o trošku lepší než konkurenti třeba od GIGABITE ASUS atd
V tom rozmezí máš v pohodě na GTX 960 nebo ASUS STRIX-R9380X. Osobně bych spíš připlatil právě na tu 970 když už máš 8 000kč tak 2 000kč není moc bohužel se na to váže víc věcí. Pokud by si chtěl GTX 970 a sehnal jí tak ti jí stejně bude brzdit procesor. Pokud by si chtěl vyměnit procesor musíš vyměnit většinou i základní desku (záleží co si vybereš ) když máš nový procesor musíš koupit adekvátní chlazení (většinou tam je přiložený chladič který ti to utáhne a je v ceně procesoru ale teploty nemusí být nejnižší a o hlučnosti ani nemluvit) pokud vyměníš tyhle věci musíš se postarat o to aby si tam měl kvalitní zdroj který ti to utáhne a neodpálí (na zdroji se fakt nevyplatí šetřit) GTX 970 je už celkem dost velká potvora takže se ti nemusí vlézt do case takže třeba i novou bednu a voala máš z toho nový komp a cena se ti vyšplhala už dost vysoko oproti těm 8 000kč

116 Hostů, 10 Uživatelů
uživatelů
Stats
  • Celkem příspěvků: 310305
  • Celkem témat: 301807
  • Online Today: 150
  • Online Ever: 286
  • (červen 25, 2018, 08:42:14 dopoledne )
Uživatelů online